Keybag - historia pewnej torebki... 

 

Torebka to nigdy nie jest „tylko” torebka. Torebka damska to przedmiot wręcz magiczny, mieści nasze skarby, niezbędne drobiazgi, bez których po prostu nie przeżyłybyśmy dnia. Ale liczy się nie tylko to co w niej nosimy. Sama torebka ma ogromne znaczenie. Fason, kolor, projekt torebki jaką nosisz wyraża to jaką jesteś osobą, Twój charakter, osobowość,  sposób bycia. Keybag to niezwykła torebka, dzięki której możesz pokazać światu, że jesteś indywidualistką ceniącą designerskie gadżety. Dziś wspomina- miałem wrażenie, że klawisze mają prymitywną strukturę, ale mimo, że nie spełniają już swojej funkcji można nadać im nowe życie. W ciągu jednej nocy przygotowałem  pierwszą torebkę damską i tak się zaczęło.  Intencją projektanta było, aby stworzyć kształt z klawiszy, zmieniając ich kolejność ale tak, by nadal można w nich było rozpoznać obiekt, z którego pochodziły. Torebka z klawiatury wykonana jest ręcznie, a klawisze układane w przypadkowej kolejności co sprawia, że każdy Keybag jest unikatowy. Wspaniały pomysł, aby wnieść do swojego życia nieco szaleństwa i radości. Wnętrze Keybag wyłożone jest 100% czarnym nylonem.

Historia pewnej torebki…

Wszystko zaczęło się w w 2004 roku, gdy Joao Sabino, student Wzornictwa Użytkowego myślał nad zaliczeniem kolejnego zadania na studiach. Kolekcjonował wiele niepotrzebnych rzeczy. Pewnego dnia postanowił uporządkować garaż i znalazł tam 9 klawiatur komputerowych. Wyciągnął z nich klawisze i tak zaczęła się zabawa przy projekcie. Dziś wspomina- miałem wrażenie, że klawisze mają prymitywną strukturę, ale mimo, że nie spełniają już swojej funkcji można nadać im nowe życie. W ciągu jednej nocy przygotowałem  pierwszą torebkę damską i tak się zaczęło.

Najpierw były w kolorze białym i czarnym, w zeszłym roku pojawiły się intensywne: róż i czerwień. Ma zamiar teraz wprowadzić kolejny kolor, ale jeszcze się nie zdecydował, jaki….

 

 Torebka od projektanta, podbija świat designu... Keybag to średniej wielkości damska torebka,  jednak tylko od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz. Ta torebka może np.; pełnić funkcję torebki na laptopa 8-10 cali. Torebka była już gwiazdą programu Pytanie na Śniadanie, DzieńDobry Tvn i wielu magazynów.

 

Projektant Joao Sabino urodził się w 1976 roku w Fundao, w Portugalii. W 2003 roku ukończył Wzornictwo Użytkowe w Escola Superior de Arte e Design w Caldas da Rainha. Jego prace wystawiane były między innymi w Lizbonie, Mediolanie, Paryżu, Frankfurcie i Barcelonie. Keybag podbija świat od Stanów Zjednoczonych przez Europę po Rosję. Torba z klawiatury to z pewnością strzał w dziesiątkę, by zachwycić, by zaszaleć, by zaistnieć...