Zachwycający przezroczysty świat
Chcesz przenieść się w przezroczysty świat artystycznego designu? Obejrzyj najnowszą kolekcję Holmegaard. Jest to firma z tradycjami. Pierwsza produkcja tej firmy ruszyła w 1825 roku. Zaczęło się od kilku małych fabryk, które początkowo produkowały zielone, szklane butelki. W ciągu 175 lat Holmegaard rozrosła się w wielką, nastawioną na nowoczesny design firmę. Produkuje designerskie szklanki, kielichy, misy. Od tamtej pory jest wiodącą w Danii marką, słynącą z oryginalnego podejścia do przedmiotu.
Kolekcja Fontaine została zaprojektowana dla Holmegaard w 1987 roku przez Michaela Banga. Kolekcja ta jest największym wyzwaniem w ofercie firmy - nóżki kieliszków są w środku puste. To i przepiękny kształt kielicha sprawiają, że Fontaine to prawdziwa uczta dla oczu. Fontaine to kolekcja ekskluzywna i luksusowa.
Kolekcja szklanek Future została stworzona w 2009 roku. Eleganckie faliste linie i piękne transparentne kolory to znaki rozpoznawcze Future. Linia wyprofilowana w kolorowym transparentnym szkle w unikatowy sposób łączy funkcjonalność z pięknym wyglądem. Kolekcja Future powstała by codziennemu życiu dodać nieco koloru i zmysłowych kształtów.
Design with light to świeczniki, które znakomicie sprawdzą się podczas romantycznej kolacji jak i podczas wieczornego grilla. Piękne i oryginalne, są idealnym pomysłem na prezent.
Kolekcja Blossom zapewnia wazony na każdy rodzaj kwiatów. Od drobniutkich stokrotek czy przebiśniegów po oszałamiające lilie. Kolekcja została zaprojektowana przez Cecilie Manz, a za dekoracje na wazonach odpowiada Nygards Maria Bengtsson. Ręcznie wyryte wzory sprawiają, że każdy wazon jest unikatowy.
W dzisiejszych czasach dobry design nie jest czymś, co musi stać w kącie muzeum i być podziwiane. Dobry projekt powinien być użytkowany. Powinien być częścią codziennego życia. Nowoczesne projekty znakomitej jakości to dokładnie to czym zajmuje się Holmegaard. Pracują z jednymi z najlepszych duńskich projektantów szkła, którzy eksperymentują z techniką, formą i materiałem. Zapraszają do współpracy również młodych artystów i projektantów. Rezultat to unikatowe projekty, które sięgają w przyszłość. Design, który jest nie tylko przyjemny dla oka, ale powstał do użytku w codziennym, nowoczesnym życiu, gdzie otaczanie się znakomitymi projektami urozmaica szarą rzeczywistość.
Autorka: Joanna Łukaszczyk WWW.homehome.pl