Tapety i tkaniny w kwiaty

Kwiaty mają zbawienny wpływ na człowieka, dlatego tak chętnie chcemy je mieć na co dzień w wazonie. A dlaczego nie mieć kolorowych kwiatów cały rok … na ścianie, wprawdzie nie pachną ale  wprowadzają do naszych wnętrz świeżość, ciepło i poczucie lata zwłaszcza w jesienne i zimowe dni.

Kwiaty to bardzo wdzięczny element dekoracyjny i ostatnio  coraz częściej stosuje się je podczas projektowania przestrzeni mieszkalnych. Można wręcz zaobserwować fascynację kwiatowym tapetami i to nie tylko w klasycznych wnętrzach. Również w minimalistycznych wnętrzach pojawiają się  motywy kwiatowe w celu stworzenia klimatu przytulności i ciepła.

Styl angielski charakteryzuje obfitość dodatków dekoracyjnych i drobiazgów we wnętrzu, głównie są kwiatowe wzory. Nie są one jednak umieszczane przypadkowo, ich wybór jest dobrze przemyślany. Jeśli zrobimy to umiejętnie otrzymamy urocze i pełne ciepła wnętrze.

Motywy kwiatowe kojarzone są z klasycznym wystrojem i pojawiają się na wielu elementach dekoracyjnych. Utrzymane w tym samym klimacie są nie tylko ściany ale również dekoracje okienne, poduszki czy także obicia mebli. Dlatego tak ważna jest możliwość  skomponowania tapety z tkaniną wykorzystaną w pomieszczeniu.  Należy jednak pilnować aby nie przeładować wnętrza zbyt dużą ilością kwiatów, wtedy czar przytulnego domu rodem z XIX wiecznej angielskiej wsi pryśnie.

Niezwykle istotną rzeczą jest wielkość kwiatów na tapecie czy fototapecie. Duże wzory kwiatowe w mocnej kolorystyce zmniejszą optycznie wnętrze. Świetnie będą się prezentować w dużych przestrzeniach typu loft. Do mniejszych powierzchni wybierzmy po pierwsze delikatne drobne kwiaty w pastelowej, delikatnej kolorystyce. Po drugie nie tapetujmy całego pomieszczenia, kwiatowy akcent na jednej ze ścian da wspaniały efekt i indywidualne podejście.

Tapety z motywem kwiatowym niewątpliwie najlepiej prezentują się w sypialni. Są niezwykle pomocne w tworzeniu intymności i kameralności pomieszczenia. W poszukiwaniu eleganckich, delikatnych wzorów utrzymanych w pastelach polecamy przejrzeć katalogi firm Coordonne, Orgin, Jane Churchill.

Surowy klimat industrialnych i minimalistycznych pomieszczeń przełamiemy dużymi kwiatami w kontrastujących kolorach z kolekcji tapet jedwabnych Jannelli & Volpi lub kolecja Fleurique Eijffinger. Niesamowitą energię wypełnimy wnętrze wykorzystując fototapety  włoskiej marki Wall&Deco.  Tętniące kolorami i zaskakujące grafiką fototapety Rosa Rosae, Aunt Mary czy  Jungleland po prostu rzucają na kolana.

Nie bójmy się połączeń kwiatowych z innymi motywami graficznymi.  Klasyczne angielskie róże w towarzystwie krat, krateczek czy pasków, jeśli tylko komponują się kolorystycznie tchną w nasze mieszkanie optymizm i oryginalność.