Grillowania czas zacząć-Grille Weber
 
Wiele osób czeka na to całą zimę, słońce, przydomowy ogródek czy łąka, rodzina lub znajomi i oczywiście grill. Przy grillu zazwyczaj spotykamy się w miłym towarzystwie i przy ładnej pogodzie, w dzień wolny lub w święto. Dlatego grillowanie kojarzy się nie tylko ze smakiem potraw, ale także niezwykłą, przyjemną atmosferą. I choć to właśnie wspólnie spędzony czas jest tym, co powinniśmy cenić najbardziej, bez grilla nie byłoby to już to samo.
Właśnie teraz  w wielu domach trwają dyskusje jaki grill wybrać? Wybór grilla nie jest prosty, ale z naszą pomocą , mamy nadzieję będzie łatwiej.

 

 
Przede wszystkim należy określić:
·       miejsce grillowania –taras, ogród, piknikowy wypad
·       sposób grillowania- tradycyjny, czy ekskluzywny Outdoor cooking, barbeque, czy wędzenie
·       częstotliwość przygotowywania dań na grillu
·       kwota jaką przeznaczamy na sprzęt do grillowania
 
W hipermarketach jesteśmy zasypywani tanim, sprowadzanym masowo z Chin sprzętem. Możemy oczywiście postawić na niewysoką cenę, ale w takim wypadku nie można być pewnym jakości kupowanego produktu. Z grillami jest podobnie jak z butami, kiepskie będą bardziej przeszkadzać niż pomagać, lub zepsują się tak szybko, że nie zdążymy się nimi nawet nacieszyć.
Dlatego dobry grill musi spełniać kilka wymagań. Amerykańska firma Weber produkuje grille od ponad pół wieku. Produkty Webera są dostępne na naszej stronie sklepu WWW.homehome.pl. Grille te są dopracowane do perfekcji, spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości. Cieszą się popularnością na całym świecie, także w Polsce. Producent grilli Weber zadbał nie tylko o funkcjonalność produktów, ale także ich estetykę. Weber to marka, która jest ceniona na całym świecie. Producent tych znakomitych grilli wie czego oczekują ich użytkownicy i im to zapewnia. Najwyższa jakość, bezpieczeństwo i oczywiście znakomity smak i aromat potraw są gwarantowane. Wybór innego grilla nie wchodzi w grę.
 
Trochę historii firmy Weber
Sukces marki zapoczątkował George Stephen z Chicago, to On zrewolucjonizował kulturę grillowania. Od bardzo prostego, popularnego smażenia, do ekskluzywnego outdoor cooking. Od jednorazowych grillów, do tych, które mogą służyć wiele lat. „Nastąpiła diametralna zmiana w kulturze grillowania w stronę barbecue klasy premium“, twierdzi Hans-Jürgen Herr, Prezes Zarządu firmy Weber-Stephen Deutschland GmbH.
 
Wspomniany George Stephen w połowie zeszłego wieku odwiedzając fabrykę metalowych boi pomyślał, że właśnie forma kulista grilla może pomóc w stworzeniu najlepszych warunków dla smażonych smakołyków.  Kula, trzy nogi i pokrywa – taki był pierwowzór obecnie bardzo popularnych urządzeń. Dzięki idealnemu rozprowadzeniu temperatury miłośnicy grilla mogli zapomnieć o spalonych, a z góry surowych, stekach.
Komfort, designerskie wzornictwo – maksymalne ułatwienia dla użytkowników, to niewątpliwie zasługa amerykańskiej firmy.
 
Obecnie możemy wybierać grille ze względu na paliwo, które chcemy wykorzystywać.
1. Grille węglowe
Grille węglowe są odporne na rdzę, blaknięcie i nie przepalają się jak większość ogólnodostępnych grilli. Uchwyty w grillach Weber nie nagrzewają się co znacznie poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort grillowania. Wszystkie elementy grilla są odporne na złe warunki atmosferyczne, co jest niezwykle praktyczne i wygodne. Nie ma potrzeby pędzenia w czasie deszczu na złamanie karku, aby jak najszybciej schować grill, tak by na pewno się nie zniszczył. Osoby, które nie mają szczęścia posiadać własnego ogródka, mogą wybierać spośród szerokiej gamy grilli niewielkich rozmiarów lub nawet grilli przenośnych, takich jak Smokey Joe i Smokey Joe Premium dostępny w kolorze czarnym, kremowym i uroczym szałwiowym. Grille te jakością nie odbiegają od innych produktów firmy Weber i mogą służyć nawet podczas krótkich wypadów za miasto, bądź na balkonie. Grille Weber mają po pierwsze gwarancję nawet do 10 lat. Dotyczy ona kotła i pokrywy każdego grilla.
 
 
2. Grille elektryczne
Weber to także szeroki wybór grilli elektrycznych, które stanowią alternatywę dla grilli węglowych. W Polsce może jeszcze nie tak popularne jak w innych krajach, grille gazowe zapewniają taką samą jakość grillowanych potraw. Są odpowiednie zarówno dla doświadczonych jak i początkujących miłośników grillowania. Te grille jednak muszą mieć dostęp do sieci, dlatego są najczęściej stosowane w mieszkaniach, na balkonach, czy na tarasach. 
      3. Grille gazowe
Grille gazowe Weber zachwycą wszystkich, którzy nie przepadają za rozpalaniem grilli węglowych, ale bardzo cenią sobie smak i zapach potraw przygotowanych na grillu. Nie ustępują one klasycznym grillom z grupy zasilanych węglem drzewnym. Niektóre modele posiadają funkcję rozpalania grilla dosłownie jednym ruchem ręki. Tak jest na przykład w przypadku Spirit E-310 Premium, który to grill wyposażony jest w elektroniczny zapłon.
Większość modeli grilli Weber może służyć do grillowania potraw zarówno metodą bezpośrednią, jak i pośrednią, dzięki czemu przy użyciu odpowiednich akcesoriów można w nich wędzić, a nawet piec całego kurczaka, pizzę czy ciasto. W sklepie WWW.homehome.pl dostępnych jest większość modeli grilli Weber - węglowych, gazowych i elektrycznych. Ale Weber to nie tylko grille, to także szeroki asortyment akcesoriów do grilla. Fartuchy, szczypce, drewienka do wędzenia, stojaki do pieczeni, kamienie do pizzy- wszystko wysokiej jakości, którą gwarantuje marka Weber. Dla zapalonych miłośników grillowania, którzy chcą profesjonalnie dbać o swoje grille dostępne są specjalne płyny do ich czyszczenia.
 
Jedno jest pewne grill uwodzi specyficznym zapachem coraz to bardziej wyrafinowanych potraw, widokiem i dźwiękiem żaru. Namiętnym miłośnikom grillowania życzymy udanych i owocnych wyborów sprzętu do grillowania i oczywiście smacznego.
                                                                 Autorka: J.Łukaszczyk