Tapety w stylu glamour- jak M2 może stać się pałacem

Glamour to nie tylko ulubiony styl ubioru gwiazd, ale także, a  może przede wszystkim moda, która wkroczyła na salony. Z tym słowem kojarzy się przede wszystkim blask i szyk, bo właśnie glamour staje w opozycji do minimalizmu i funkcjonalności we wnętrzu. Jest kwintesencją tęsknoty za pięknem wyrażonym w każdym szczególe.

 

Glamour bazuje na komponowaniu ze sobą rzeczy pozornie przeciwstawnych np. nowoczesnego, szklanego stołu z barokowymi krzesłami. Styl ten wyróżnia też ciekawa kolorystyka w odcieniach różu i fioletu a także srebra i złota, ale nie tylko, również stonowanych kolorów odpowiednio dobranych.

 

Jak małym kosztem wprowadzić glamour do wnętrza?

Ten styl wymaga odwagi, ale niekoniecznie dużych nakładów finansowych. Są oczywiście wnętrza glamour  kipiące przepychem, bogactwem, ale ten styl ma być przede wszystkim lekki, zabawny i fantazyjny. 

Ty możesz zacząć od stopniowego doboru dodatków. Jeśli chcesz wprowadzić ekstrawagancję do wnętrza, zacznij od drobnych elementów dekoracyjnych: barokowego żyrandola, lustra w bogato zdobionej srebrnej lub złotej ramie czy mocnego akcentu na jednej ścianie. Wspaniałym dopełnieniem niech będzie tapeta z połyskującą fakturą w efektowne barokowe wzory, czy też w nasyconych barwach.

 

Tapety Eijffinger z kolekcji Chic, to prawdziwy hit! Wyróżniają się gustownie dobraną kolorystyką: blade róże, lekkie odcienie złota, a także ciekawą fakturą - delikatne floki, mięsiste struktury. Wiele z nich na ścianie sprawia wrażenie trójwymiaru.

Styl glamour to także propozycja producenta tapet z kolekcji Alanis. Przepiękne flokowane tapety kipią bogatą ornamentyką w energetycznych kolorach i sprawiają, że wnętrze nabiera ciepła, uroku.

 

Ciekawym pomysłem jest łączenie kontrastujących kolorów.  Kładziemy tapetę na jedną ze ścian w kolorach różu, fioletu, czy złota, a na sąsiadującą ścianę czerń, czy grafit. Istotne, by nie przesadzić.

 

UWAGA Pamiętaj!

Zbyt dużo mocnych akcentów może zmienić elegancki, gustowny pokój w tandetne pomieszczenie. Glamour co prawda kocha  błysk i ornamentykę, ale niezwykle ważne są proporcje.  Dlatego bawmy się z umiarem.

 

ZALETY GLAMOUR :

 

- za pomocą prostych i niedrogich trików możemy  stworzyć pozory bogactwa, przepychu

- wyraża indywidualizm w każdym detalu

- sprawia często, że mamy wrażenie unoszenia się ponad szarością, codziennością

- jest przeciwieństwem bardzo modnego w tej chwili minimalizmu

- stawia piękno ponad funkcjonalnością, bo przedmiot we wnętrzu ma być przede wszystkim piękny

 

Projektowanie własnego lokum to duże wyzwanie i poważne decyzje, niezależnie od tego jaki styl wybierzemy. Ważne aby mieszkanie  odzwierciedlało charakter, temperament i styl życia jego mieszkańców. Jeśli masz fantazję, lubisz bawić się stylem, kolorem, zwracasz uwagę na detale ten styl jest dla Ciebie.

Glamour kojarzy się z iluzją, fantazją, luzem i kolorem a przede wszystkim indywidualizmem. Wymaga od nas fantazji i dużej dawki zabawy przy wyborze nawet najdrobniejszych elementów dekoracyjnych.

 

Tekst: Małgorzata Mojżeszek