Bodum zaprasza na śniadanie

Świeże, gorące tosty o poranku to marzenie wielu z nas. Do tego pyszne powidła i sok z pomarańczy, bądź też aromatyczna kawa. Taki zestaw to zapowiedź cudownego dnia. Firma Bodum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielbicieli smacznych i zdrowych śniadań. Najnowsze produkty Bodum poprawiają humor od samego rana również dzięki swoim intensywnym, świeżym kolorom- świat wygląda lepiej, gdy wokół jest tyle pięknych barw.
Toster Bistro został zaprojektowany tak, by wszystkie tosty były po prostu idealne. Możesz w nim przyrządzać pieczywo tostowe, a dodatkowo na dołączonym ruszcie podgrzewać bułeczki, bagietki bądź croissanty. Toster wyposażony jest w wysuwaną tackę dzięki, której szybko pozbędziesz się okruszków.
Koneserzy kawy wiedzą, że aby ziarna kawy w pełni rozwinęły swój smak i aromat trzeba je zmielić tuż przed zaparzeniem. W tym pomoże młynek Bistro. Dzięki Bistro zmielisz ziarna na dokładnie taką grubość jaka jest Ci potrzebna- wystarczy przekręcić pojemnik z kawą i w ten sposób ustawić grubość mielenia. Ale to nie wszystko- większość młynków wyposażona jest w plastikowe pojemniki, do których spada zmielona kawa. Niestety nie jest to dobre połączenie- dlatego młynek Bistro wyposażony jest w pojemnik ze szkła. Pojemnik ten ma gumową pokrywkę, dzięki czemu nie ma obaw, że kawa się rozsypie. A sylikonowa opaska wokół pojemnika zapewnia kontrolę przy przenoszeniu go.
Szklanka świeżego soku to idealny początek dnia. Pomoże w tym wyciskacz Bistro. Jedną z jego zalet jest to, że Bistro jest wysoki, więc możesz pod niego podstawić szklankę tak by sok spływał bezpośrednio do niej. Ponadto Bistro jest wyposażony w drip-stop co oznacza, że sok nie będzie skapywał z wyciskacza gdy zabierzesz już szklankę. Dzięki temu oszczędzisz sobie zmywania lepiących się plam ze stołu lub blatu kuchennego. I co najważniejsze Bistro ma funkcję cyklon. Funkcja ta sprawia, że możesz wycisnąć sok również z pulpy owocowej, która pozostaje w wyciskaczu, a którą zazwyczaj się wyrzuca. Wystarczy, że, gdy już skończysz wyciskać owoce, założysz na Bistro wieczko i przyciśniesz- w ten sposób wyciśniesz sok co do ostatniego mililitra.
Bodum to rodzinna firma, która powstała w 1944 roku w Danii. Została założona przez Petera Boduma. Już w latach 60. firma Bodum odnosiła międzynarodowe sukcesy, dzięki produktom, które są niedrogie, funkcjonalne i najwyższej jakości.
Po ogromnym sukcesie kawiarki Santos, w 1974 roku powstała pierwsza kafetierka Bodum Bistro. W 1978 roku firma przeniosła swoją siedzibę do Szwajcarii i zaczęła otwierać sklepy na całym świecie m.in. w Paryżu, Tokyo, Nowym Jorku, Sydney i wielu innych. Od roku 1974 Firma Bodum wyprodukowała ponad 100 milionów kafetierek i 30 milionów zaparzaczy do herbaty. Produkty Bodum cieszą się ogromnym powodzeniem i są sprzedawane są w 55 krajach.
Autorka J. Łukaszczyk WWW.homehome.pl