Beżowe dekoracje ścienne zawsze trendy

Szalenie modny, a nie narzucający się, subtelny, a jednocześnie nadający wnętrzu charakteru. Bezpieczny, elegancki, stonowany…Po prostu beż!

 

Niezależnie od rodzaju aranżacji wnętrz kolor beżowy bardzo dobrze prezentuje się w każdym pomieszczeniu. To niezawodna recepta na subtelny, wyciszający klimat. Beż sam w sobie nie tworzy wyrazistego charakteru wnętrza ale w połączeniu z  meblami, innymi barwami czy dekoracjami determinuje jego styl.  Beż stanowi uniwersalną bazę do wyeksponowania innych elementów wystroju.

 

Beż w wielu odsłonach…

Jeśli do stonowanych ścian dołączymy mocne elementy w postaci formy czy koloru nasze wnętrze nabierze dynamicznego charakteru.

Świetnie współgra z:

  1. wszelkimi barwami ziemi – odcienie zielonego, brązowego, pomarańczowego i żółtego
  2. intensywnymi kolorami – fiolet, czerwień, amarant, niebieski
  3. z klasyczną bielą, szarością i czernią.

 

Dekoracje ścienne w odcieniach beżu tworzą ciepłą i pozytywną energię wnętrza a jednocześnie  stwarzają odczucie uporządkowania i  harmonii.

W wyjątkowych kolekcjach tapet Isabelle i Bohemien holenderskiej firmy Esta Home odnajdziemy właśnie wiele odcieni beżu w przeróżnych konfiguracjach graficznych. Tapety gładkie lub z efektem przecieranych ścian stanowią uniwersalną bazę do wyeksponowania  pozostałych elementów wystroju. Tradycyjne pasy, kraty, czy też kwiaty podkreślą klasyczny styl wnętrza. Przepiękne bogate wzory w stonowanych barwach nadadzą ekspresji. Ten sam odcień w wielu odsłonach graficznych pozwala na łącznie ze sobą w jednym pokoju czy też nawet na jednej ścianie. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

 

Z pewnością ograniczając się tylko do beżu, piasku możemy sprawić, że  nasze wnętrze stanie się  po prostu nudne i bez wyrazu.

Wybierając kolor beżowy na wiodący w danym pomieszczeniu możemy poszaleć z pozostałymi elementami wystroju i to niezależnie od stylu aranżacji. Ponadto to kolor do salonu, sypialni, kuchni i pokoju dziecięcego. Jego uniwersalność przewyższa klasyczną biel.

Najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym  jest wybór trwałych elementów wystroju wnętrz jakim są ściany w bezpiecznych barwach.  

Do beżu, bez większych  kosztów możemy dobrać drobne elementy dekoracyjne: wazony,  poduchy, zasłony, rolety czy nawet zasłony niż wymienić  kolor ścian.  A efekty zaskoczą nas pozytywnie.

 

Trzeba pamiętać, że beż bywa niedoceniany, a przecież w wielu przypadkach ratuje wnętrze przez zbytnim przepychem czy kiczem.