Projektanci obecnie wychodzą z założenia, że dobry design nie jest czymś, co musi stać w kącie muzeum i być podziwiane. Dobry projekt powinien być użytkowany. Powinien być częścią codziennego życia. Nowoczesne projekty znakomitej jakości to dokładnie to czym zajmuje się Holmegaard, firma z tradycjami. Pierwsza produkcja ruszyła w 1825 roku. Zaczęło się od kilku małych fabryk, które początkowo produkowały zielone, szklane butelki. W ciągu 175 lat Holmegaard rozrosła się w wielką, nastawioną na nowoczesny design firmę. Produkuje designerskie szklanki, kielichy, misy. Od tamtej pory jest wiodącą w Danii marką, słynącą z oryginalnego podejścia do przedmiotu. Holmegaard Design to projekty dla poszukiwaczy przyjemności. Pracują z jednymi z najlepszych duńskich projektantów szkła, którzy eksperymentują z techniką, formą i materiałem. Zapraszają do współpracy również młodych artystów i projektantów.

 
Grace styl i wdzięk…
Od 89 roku z firmą Holmegaard związana jest Anja Kjear, duńska projektantka licząca się w świecie sztuki. Od tej pory stworzyła wiele projektów szklanic, wazonów, mis i lamp, które na stałe wpisały się w historię duńskiej marki. Architekta ukończyła w 1983 roku Danish School of Decorative Art. Jej lampy wspaniale prezentują się w nowoczesnym jak i tradycyjnym wnętrzu. Przykładem rewelacyjnej lampy zaprojektowanej przez Anję Kjear jest Grace, występująca w dwóch wersjach kolorystycznych. Smukła podstawa lampy wykonana jest z przezroczystego, przyciemnianego, sprawiającego wrażenie osmolenia, szkła. Swobodnie przedostający się wewnątrz kabel o niebanalnej fakturze dodaje lampie uroku i indywidualnego stylu.
 
 
 
Organics łączy tradycję z nowoczesnością…
W ofercie naszego sklepu homehome.pl jest także przepiękna lampa Organics zaprojektowana przez Projekt Design By Us. To zespół dynamicznych projektantów, którzy specjalizują się w projektach nowoczesnych rozwiązań zarówno do domów, jak i powierzchni komercyjnych. Ich design łączy funkcjonalność z odrobiną humoru. Zachwycająca lampa Organics wisząca, występująca w dwóch wersjach- w kolorze białym z białym kablem oraz w kolorze białym z kablem w kolorze malinowym. Nietypowy kształt czyni ją bardzo oryginalną. Jest niezwykle elegancka i delikatna. Wspaniały pomysł na dekorację salonu lub sypialni. Wykonana ze szkła.
 
One rzuca na kolana…
Kolejną projektantką związaną z firmą Holemagaard jest Maria Berntsen. Ta wszechstronna artystka zaczynała od studiów ekonomicznych. Gdy odkryła w sobie artystyczne pokłady, postanowiła zrewolucjonizować swoje życie i podjąć studia w Royal Danish Academy of Fine Arts' School of Architecture oraz l'École d'Architecture de Bordeaux we Francji. To właśnie Jej dziełem jest przepiękna designerska lampa One wspaniale prezentująca się na biurku, lub w salonie. Wykonana w całości ze szkła. Lampa One występuje w kilku wersjach: białej i przezroczystej, wiszącej i stołowej. To doskonały wybór-wspaniały, elegancki i zdaniem wielu architektów, „rzucający na kolana” projekt.
 

 Lampy: One, Organics, czy Grace to tylko niektóre propozycje bogatej oferty sklepu homehome.pl. Warto wspomnieć, że Holmegaard ma w ofercie wiele przedmiotów codziennego użytku, a wszystkie wykonane ze szkła wysokiej jakości. Niemniej jednak szkło ma swoje wymagania, jeśli je spełnisz, będzie Ci służyło wiele lat. Szkło jest wrażliwe na temperaturę, dlatego pozwól szklanemu naczyniu przyzwyczaić się do temperatury.

Rezultat dokonań firmy z tak bogatą historią to unikalne projekty, które zanurzone w tradycji, sięgają jednak daleko w przyszłość. Nowoczesny design jest nie tylko przyjemny dla oka, ale powstał do użytku w codziennego, bo otaczanie się znakomitymi projektami urozmaica i, w przypadku lamp dosłownie, rozświetla szarą rzeczywistość.