Czerwień w mieszkaniu.


 

 
Rewolucja we wnętrzu…
Czerwony kolor kiedyś zarezerwowany był dla królów i cesarzy. Z pewnością jest to kolor o dużej sile, nieprzypadkowo jest kolorem rewolucji. Może też wprowadzić rewolucję do Twojego mieszkania. Dobrze jeśli zamierzoną…
Czerwony jest kolorem podstawowym i należy do barw ciepłych, które niewątpliwie wpływają na samopoczucie i rzucają się w oczy. Kolor ten inspiruje, pobudza do działania, nadaje wnętrzu klimat. Czerwony kolor wskazany jest dla osób ambitnych, potrzebujących dodatkowego bodźca.
 
Diabeł tkwi w szczegółach
 Architekci polecają czerwień we wnętrzu, ale zaznaczają jednocześnie, że niezwykle ważne są proporcje. Warto zastosować kilka akcentów barwnych w pomieszczeniu. Intensywna, soczysta czerwień rewelacyjnie komponuje się z zestawie z brązami, kremem, czy kolorem błękitnoszarym. Wzmaga aktywność fizyczną, inspiruje, wprowadza w dobry nastrój. Pobudza akcję serca, krążenie krwi, wzmacnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość. Czerwień jest żywa, widoczna i pobudzająca, nadaje pomieszczeniu charakter. Wskazany dla przemęczonych, ospałych, pozbawionych woli walki, spragnionych sukcesu i doznań zmysłowych. Niewskazany  z kolei dla osób zmęczonych lub tych z nadciśnieniem. Wykluczony jest także u ludzi narażonych na poważny stres.
 
Żywa czerwień
Czerwień intensywna jest dominującym kolorem i optycznie zmniejsza pomieszczenie, silnie oddziałuje na przestrzeń. Dobrze sprawdza się w postaci plam kolorystycznych i mocnych akcentów we wnętrzu. Jest to idealny kolor do zastosowania w przedpokoju lub holu. Nie powinien być natomiast stosowany w pomieszczeniach, w których wymagana jest koncentracja. Czerwony wzmaga apetyt, warto, zatem stosować go w kuchni jak i w pokoju dziecięcym.
Wybór barw dominujących w mieszkaniu zależy często od miejsca w którym się wychowaliśmy, od upodobań, a także od mody. Jeśli zdecydujemy się na czerwień warto łączyć ten kolor z innymi barwami, np. bielą.
Pamiętajmy również, że jasne kolory powiększają wnętrze, ciemne pomniejszają, dzięki kolorom możemy zmieniać optycznie proporcje.
 Z pewnością kolor czerwony odpowiednio dobrany rozgrzeje nasze serca, zmysły i pomysły, a szczególnie teraz w okresie wiosennym, gdy wszystko w naturze budzi się do życia.